Ogólnoeuropejskie warstwy wysokorozdzielcze (High Resolution Layers - HRL), powstałe w ramach programu Copernicus GIO Land Monitoring, dostarczają informacji o charakterystycznych formach pokrycia terenu, a także są komplementarne z  bazami Corine Land Cover. Warstwy wysokorozdzielcze  powstały w wyniku automatycznej  klasyfikacji zdjęć satelitarnych zarejestrowanych w okresie 2011-2012. Warstwy te zostały przygotowane dla 39 państw  (EU27, 5 EEA MS, 7 państw współpracujących).

Przygotowanych zostało 5 warstw wysokorozdzielczych obrazujących:

  • obszary nieprzepuszczalne,
  • tereny zadrzewione (zwarcie koron i typy lasów),
  • trwałe użytki zielone,
  • tereny podmokłe,
  • zbiorniki wodne.

 

Więcej informacji o krajowych warstwach wysokorozdzielczych (HRLs) można znaleźć na stronie Instytutu Geodezji i Kartografii: 


http://www.igik.edu.pl/pl/corine-hrl

Instytut Geodezji i Kartografii (IGIK) był odpowiedzialny za weryfikację, ocenę jakości i poprawę pięciu warstw wysokorozdzielczych w rozdzielczości 20 x 20 m dla Polski. Każda z pięciu warstw podlegała następnie weryfikacji i integracji przez Europejską Agencję Środowiska (EEA). Ocena dokładności każdej z warstw w rozdzielczości przestrzennej 100 x 100 m była prowadzona przez EEA.

 

Udostępnianie High Resolution Layers:

Za udostępnianie produktów HRL na poziomie krajowym odpowiedzialny jest Instytut Geodezji i Kartografii

Lista aktualnie udostępnianych produktów HRL dla Polski.


kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.