CORINE Land Cover - CLC1990

Deklaracja dostępności

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej clc.gios.gov.pl.

 

Data publikacji strony internetowej: 2016-09-26

 

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2016-09-26

 

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-10. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

 

 Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z sekretariatem Departamentu Monitoringu Środowiska poprzez adres  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

 

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, wskazanie o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

 

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia
z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

 

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

 

Dostępność architektoniczna

Adres: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa.

 

Do siedziby Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska prowadzą dwa wejścia: od ul. Mikołaja Reja 3/5 oraz od ul. Wawelskiej 52/54. Do obydwu wejść prowadzą schody, przy czym od strony ul. Mikołaja Reja znajduje się podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

 

Punkt obsługi znajduje się w holu głównym i dostosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W holu głównym znajduje się również wózek inwalidzki do dyspozycji osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 

Każdy gość po zarejestrowaniu się w punkcie obsługi odbiera tzw. kartę gościa, która uprawnia do przejścia przez bramki wejściowe na teren obiektu. W budynku znajdują się dwie windy, które umożliwiają poruszanie się osobie niepełnosprawnej po wszystkich 5 piętrach.

 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

W budynku znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym. W punkcie obsługi oraz w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest bezpłatna i dostępna w godzinach pracy urzędu.

 

Na dziedzińcu oraz przed budynkiem, od strony ulicy Mikołaja Reja, zostały wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

×