CORINE Land Cover - CLC 2006

Adresy usług przeglądania WMS:

Corine Land Cover 2006
https://clc.gios.gov.pl/arcgis/services/CLC/CLC2006/MapServer/WMSServer

Corine Land Cover 2000 - 2006 - baza zmian
https://clc.gios.gov.pl/arcgis/services/CLC/CHA2006/MapServer/WMSServer

Skorygowana baza Corine Land Cover 2000
https://clc.gios.gov.pl/arcgis/services/CLC/CLC2000_skoryg/MapServer/WMSServer

 

Zasady i warunki korzystania z wyników krajowego projektu Corine Land Cover 2006

Jednostką odpowiedzialną za realizację projektu Corine Land Cover 2006 w Polsce był Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ), w którym ulokowany jest Krajowy Punktu Kontaktowy ds. współpracy z Europejską Agencją Środowiska (EEA) w ramach EIONET i jedno z Krajowych Centrów Referencyjnych EIONET ds. pokrycia terenu. Bezpośrednim wykonawcą prac był Instytut Geodezji i Kartografii, również pełniący rolę Krajowego Centrum Referencyjnego właściwego ds. pokrycia terenu. Środki finansowe przeznaczone na realizację projektu krajowego CLC2006 pochodziły ze źródeł Europejskiej Agencji Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wyniki krajowego projektu Corine Land Cover 2006 (CLC2006) są udostępniane przez GIOŚ nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym (Wnioskodawcom), z  zastrzeżeniem powstrzymania się przez Wnioskodawcę od wszelkich działań naruszających pełne korzystanie z praw własności i praw autorskich odnośnie wyników projektu CLC2006 pobranych z GIOŚ.

Do produktów krajowego projektu CLC2006 podlegających rozpowszechnianiu należą:

  • Corine Land Cover 2006 (CLC06_PL) - baza pokrycia terenu/użytkowania ziemi, 
  • Corine Land Cover 2000 – 2006 (CHA_PL) - baza zmian pokrycia terenu/użytkowania ziemi,
  • Skorygowana baza Corine Land Cover 2000 (CLC_00) – baza pokrycia terenu/użytkowania ziemi,
  • Metadane dla: Corine Land Cover 2006 i Corine Land Cover 2000- 2006 (plik do pobrania).

Powyższe bazy danych obejmują obszar całego kraju wraz z buforem około 1 km i udostępniane są w formacie shapefile (.shp).

W razie rozpowszechniania pobranych z GIOŚ produktów Wnioskodawca zobowiązany jest do zamieszczenia informacji: 

Projekt Corine Land Cover 2006 w Polsce został zrealizowany przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Bezpośrednim wykonawcą prac był Instytut Geodezji i Kartografii. Środki finansowe przeznaczone na realizację projektu krajowego CLC2006 pochodziły ze źródeł Europejskiej Agencji Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wyniki projektu zostały pozyskane ze strony internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska  clc.gios.gov.pl.

W przypadku rozpowszechniania pobranych z GIOŚ produktów w postaci przetworzonej (jakkolwiek zmienionej)  Wnioskodawca zobowiązuje się zamieścić dodatkową informację o fakcie przetworzenia (dokonania zmiany) rozpowszechnianego produktu.

Zidentyfikowane błędy w rozpowszechnianych przez GIOŚ produktach należy zgłaszać na następujący adres kontaktowy: corine@gios.gov.pl.

Formularz pobierania danych

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

×