CORINE Land Cover - CLC 2012

Adresy usług przeglądania WMS:

Corine Land Cover 2012
https://clc.gios.gov.pl/arcgis/services/CLC/CLC2012/MapServer/WMSServer

Corine Land Cover 2006 - 2012 - baza zmian
https://clc.gios.gov.pl/arcgis/services/CLC/CHA2012/MapServer/WMSServer

Skorygowana baza Corine Land Cover 2006
https://clc.gios.gov.pl/arcgis/services/CLC/CLC2006_skoryg/MapServer/WMSServer

 

Zasady i warunki korzystania z wyników krajowego projektu Corine Land Cover 2012

Jednostką odpowiedzialną za realizację projektu Corine Land Cover 2012 w Polsce, w ramach programu Copernicus GIO Land Monitoring, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, był Instytut Geodezji i Kartografii, pełniący rolę jednego z Krajowych Centrów Referencyjnych EIONET ds. pokrycia terenu. Jednostką odpowiedzialną za rozpowszechnianie danych krajowych jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ), w którym ulokowany jest Krajowy Punkt Kontaktowy ds. współpracy z Europejską Agencją Środowiska (EEA) w ramach EIONET oraz Krajowe Centrum Referencyjne EIONET ds. pokrycia terenu.

Unia Europejska, Europejska Agencja Środowiska oraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wytworzone produkty.

Wyniki krajowego projektu Corine Land Cover 2012 (CLC2012) udostępniane są przez GIOŚ nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym (Wnioskodawcom), z zastrzeżeniem powstrzymania się przez Wnioskodawcę od wszelkich działań naruszających pełne korzystanie z praw własności i praw autorskich odnośnie wyników projektu pobranych z GIOŚ.

Do produktów krajowego projektu CLC2012 podlegających rozpowszechnianiu należą:

  • Corine Land Cover 2012  (CLC12_PL) - baza pokrycia terenu/użytkowania ziemi,
  • Corine Land Cover 2006–2012  (CHA12_PL) - baza zmian pokrycia terenu/użytkowania ziemi,
  • Skorygowana baza Corine Land Cover 2006 (CLC06_PL) - baza pokrycia terenu/użytkowania ziemi,
  • Metadane dla: Corine Land Cover 2012, Corine Land Cover 2006–2012 (pliki do pobrania).

Powyższe bazy danych obejmują obszar całego kraju wraz z buforem (około 1 km) i udostępniane są w formie Geobazy CLC2012 (.mdb) lub formacie shapefile (.shp).

W razie rozpowszechniania pobranych z GIOŚ produktów Wnioskodawca zobowiązany jest do zamieszczenia informacji:  

Projekt Corine Land Cover 2012 w Polsce został zrealizowany przez Instytut Geodezji i Kartografii  i sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wyniki projektu zostały pozyskane ze strony internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska  clc.gios.gov.pl.

W przypadku rozpowszechniania pobranych z GIOŚ produktów w postaci przetworzonej (jakkolwiek zmienionej)  Wnioskodawca zobowiązuje się zamieścić dodatkową informację o fakcie przetworzenia (dokonania zmiany) rozpowszechnianego produktu.

Zidentyfikowane błędy w rozpowszechnianych przez GIOŚ produktach należy zgłaszać na następujące adresy kontaktowe:

Formularz pobierania danych

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

×